+370 686 33991

Akių vokų plastika

 

Su kuo tik nėra lyginamos moterų akys – nuo mėlynųjų ežerų, begalinių jūrų iki bekraščių vandenynų. Akys – išraiškingiausias mūsų veido bruožas. Jos patraukia dėmesį ir padeda matyti aplinką, išreiškia mūsų susidomėjimą, fizinį nuovargį, emocijas. Akių grožis, ypač moterims, yra labai svarbus, todėl būtina jas prižiūrėti. Deja kartais paveldėti genai arba senėjimo požymiai tam nepadeda. Viršutinių vokų odos perteklius, maišeliai po akimis ir subliuškusi vokų oda paverčia žvilgsnį pavargusiu ar piktu. Tokiu atveju tinkamiausias būdas problemai pašalinti – vokų plastinė operacija.

Operacijos (vadinamos blefaroplastika) metu gali būti koreguojami tiek viršutiniai, tiek apatiniai akių vokai: pašalinamas vokų odos perteklius, maišeliai po akimis, susidariusios raukšlės, pakeliami nukritę vokų kampučiai. Po operacijos grąžinama jaunatviško, žvalaus ir pailsėjusio veido išvaizda. Operacija dažniausiai atliekama vyresniems nei 35 metų amžiaus tiek vyrams, tiek moterims, kurių veido audiniai ir raumenys yra nepažeisti.

Kaip ir kiekviena procedūra, vokų operacija kiekvienam yra atliekama individualiai, plastikos chirurgui apžiūrėjus veido sandarą bei išsiaiškinus paciento lūkesčius. Dažniausiai operacija atliekama abiejose veido pusėse siekiant simetriškumo.

Vokų plastinę operaciją galima suskirstyti į kelis etapus:

  • pašalinamas viršutinių vokų odos perteklius, kuris užgožia natūralų akių kontūrą;
  • pašalinamas apatinių vokų odos perteklius;
  • pašalinami riebalų maišeliai po akimis;
  • pašalinamas apatinių vokų nusvyrimas ir raukšlės po akimis.

Dažnai pasitaikanti senėjimo požymių sukelta problema yra užkritę viršutiniai arba nukarę apatiniai vokai. Kamuojant vokų užkritimo problemai, geriausias būdas pakeisti veido išvaizdą – vokų pakėlimo operacija. Pjūvis yra atliekamas virš voko. Po to pašalinamas odos perteklius, sutvirtinami raumenys ir audiniai. Jei reikia, pašalinamos ir riebalų sankaupos. Taip sutvirtinamas viršutinių vokų kontūras. Darant apatinių vokų korekciją analogiškas pjūvis atliekamas apatinio voko apačioje.

Vokų plastika yra gana paprasta ir saugi operacija, o pjūvių randeliai lieka nežymūs. Po operacijos atsiranda patinimas, kraujosruvos, ašaroja akys, jaučiamas nemalonus dilgčiojimas, gali kelioms dienoms susilpnėti regėjimas, tačiau specialūs medikamentai ir kompresai padeda gijimo procesu. Siūlai ištraukiami po 4-7 dienų. Visgi mėlynės išnyksta tik po kelių savaičių, o patinimas gali būti jaučiamas ir kiek ilgiau.

Po vokų plastinės operacijos naujoji išvaizda formuojasi kasdien, todėl reikia iki metų laiko, kad išvaizda susiformuotų galutinai ir rezultatas būtų toks,  kokio pacientas tikėjosi.